dům v blízkosti moře a Kavarny, Durankulak, Bulharsko

Durankulak, Bulharsko – ID 7854
38 000 € ≈ 941 070 Kč
Plocha 1350 m2
Dispozice atypický
Moře 2 000 m
Poplatek za služby 1 € za rok
Stav Volné
Období Celoroční

Nabízíme vám dům k celkové rekonstrukci o ploše 63 m2 a zemědělské budovy o ploše 80 m2, umístěné na pozemku o výměře 1350 m2. Elektřina a vodovod jsou k dispozici. Na pozemku je funkční studna. Nemovitost se nachází v obci Durankulak, která je vzdálena jen 2 km od mořského pobřeží, asi 40 km od města Kavarna, 5 km od hranic s Rumunskem. Toto je nejseverovýchodnější bod Bulharska. Nachází se 100 km severně od Varny a 20 km severně od Shabla.

Ve městě Shabla je veškerá občanská vybavenost - škola, školka, obchody, restaurace.

Město má jedny z nejkrásnějších divokých písečných pláží, které se táhnou od Shably až k rumunským hranicím. Známá je také prvním objeveným ropným polem v Bulharsku.

Mys Shabla je nejvýchodnějším geografickým bodem Bulharska. Stojí na něm i nejstarší maják na Balkáně.

Pro milovníky podmořské turistiky bude zajímavé, že v moři kolem Shably je mnoho potopených námořních plavidel, včetně ponorek z druhé světové války.

V regionu Shabla jsou také dvě chráněné oblasti:

Jezero Shabla, které se nachází přímo u pobřeží, je úžasným místem pro turisty a milovníky rybaření.

Šablenska tuzla se nachází nedaleko od jezera. Jde o lagunové jezero, jehož dno je bohaté na sirovodíkové bahno používané k bahenní terapii.

V blízkosti se nachází opravdové perly severního pobřeží např. mys Kaliakra, Tyulenovo, Balčik, Rusalka, Bolata, Topola a mnoho dalších. V Shable a okolí žije mnoho cizinců mezi nimi i nemálo Čechů.

Město Kavarna je přistavním městem v Bulharsku a nachází na skalnatém pobřeží v severní části bulharského pobřeží Černého moře. Počet obyvatel se pohybuje kolem 12 000. Kavarna je známá jako „rockové hlavní město Bulharska“, protože každé léto shromažďuje na jednom pódiu světoznámé rockové kapely. Historické muzeum Kavarna ukrývá nálezy z 5. – 6. století našeho letopočtu. Vystaveny jsou nálezy od thráckých kmenů obývajících kraj, ze života Slovanů a Prabulharů. Je zde kompletní vybavenost, obchody, restaurace, školy, školky, kavárny, nemocnice. Město se může chlubit udržovanou městskou pláží. V blízkosti se nachází opravdové perly severního pobřeží např. mys Kaliakra, Tyulenovo, Balčik, Rusalka, Šabla, Bolata, Topola a mnoho dalších. V Kavarně a okolí žije mnoho cizinců mezi nimi i nemálo Čechů. V okolí Kavarny jsou také skály, ze kterých je opravdu dech beroucí výhled na Černé moře. Je zde blízko také množství léčivých teplých pramenů. Také zde najdete lázně z léčivým bahnem, které má prokazatelný účinek na pohybový aparát.

Počet podlaží
1
Dispozice
atypický
Plocha
1350 m2
Pozemek
1350 m2
Užitná plocha
63 m2
Zastavěná plocha
63 m2
Parkování
Ano
Obchod
7 km
Lékař
12 km
Kavárna
8 km
Restaurace
100 m
Bar
780 m
Škola/školka
450 m

Libí se vám tato nemovitost?

Neváhejte nás kontaktovat

Zaujala vás tato nemovitost, ale stále si nejste jistí? Domluvte si s námi schůzku u nás v kanceláři a osobně s vámi projdeme všechny podrobnosti.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00