Bulharský sen

9.11.2020

BULHARSKÝ SEN

 

Představte si žít svůj sen. Žít v zemi, která má své moře, a navíc v zimě můžete lyžovat na sjezdovkách, které jsou srovnatelné s těmi alpskými. Každé ráno se probudit svěží, plní energie, cítíc svěží mořský vzduch. Snídat s výhledem na moře, pracovat z terasy, zatímco cítíte osvěžující mořský vánek, nebo odpočívat, když kolem vás létají racci. Procházet se po pláži při západu slunce a usínat při zvuku šumění mořských vln narážejících na břeh… Jednoduše prožívat každý den, podnikat, relaxovat či stárnout u moře a neřešit nadále, jak se finančně zajistit do budoucna. Nyní vyvstává otázka – jak toho docílit?

 

 

Máme pro vás odpověď formou příkladů dvou příběhů našich klientů:

 

Šťastný důchod

Jedná se o příběh jednoho manželského páru, říkejme mu Honza a Lucie. Honza je 63letý muž, který letos slavil 34. výročí sňatku se svou ženou Lucií. Mají dvě úžasné dospělé děti, syna a dceru. Před 3 lety nás manželé zkontaktovali a sdělili nám svá přání. Chtěli žít a stárnout vedle sebe u moře, na pláži. A tehdy začala naše společná cesta za splněným snem o šťastném životě u moře.
              Manželé nyní třetím rokem žijí v Bulharsku, v bytě u pláže, šťastní a svobodní, což víme, neb zůstáváme v kontaktu – několikrát do roka si voláme, posíláme přání k narozeninám a stanou se i součástí aktuálně zakládaného spolku MOJENEMOVITOSTUMORE Z.S. Jak se to tomuto manželskému páru však povedlo? Odpověď zní „jednoduše“. 

              Než se spolu odstěhovali do Bulharska, vlastnili byt zde v Praze. Tento byt nadále vlastní a mají z něj stálý příjem z jeho pronájmu, mimo to pobírají důchod, neboť celý život pracovali. Tyto příjmy jim zajišťují kvalitní a bezstarostný život.

 

Pojďme si to sečíst v číslech. Příjem z důchodu činí 12 000,- Kč, pronájem bytu 15 000,- Kč, celkem příjem 27 000,- Kč měsíčně. Průměrné měsíční náklady na život v Bulharsku vychází na 7 – 14 000,- Kč. Díky tomu nemusí řešit žádné finanční starosti a žijí si svůj splněný sen. Budeme tomu říkat BULHARSKÝ SEN.

 

 

Restart

Tento příběh vypovídá o mladém muži, podnikateli, po rozvodu a s dětmi ve střídavé péči. Říkejme mu Mirek. Mirek se na nás obrátil před časem naprosto zničený po rozvodu se svou dlouholetou partnerkou. Žádal nás o pomoc, měl tehdy představu o dovolené, kde by si mohl odpočinout a od všeho na chvíli utéct. Pronajal si skrze nás apartmán v Bulharsku, kam na čas odjel se osvěžit, získat nový směr v životě a restartovat se. Byl pryč několik týdnů. Když se vrátil, vrátil se zcela jiný člověk. Kromě toho, že byl opálený, čišel Mirek velikou chutí do života, byl zrelaxovaný a ihned se vrhl do řešení. Rozhodl se koupit si svou nemovitost v Bulharsku. Chtěl mít možnost se tam kdykoliv bude chtít vrátit čerpat nové síly a vymanit se z denního shonu všedního života. Nyní tam jezdí minimálně dvakrát do roka, bere s sebou i své děti a vždy se vracejí šťastní.
              A co se děje s jeho nemovitostí, když tam není? Naplno ji využívá i tak, pronajímá svůj byt dalším lidem v podobné či jiné situaci. Umožňuje tak druhým si odpočinout a získává z toho navíc příjem.

 

Spočítejme si i tento příběh. Koupě bytu ho stála 37 000 EUR (tj.cca 980 000,- Kč*), údržba apartmánu na rok vychází zhruba 14 000Kč, v sezoně může pronajímat až 50 EUR/noc (tj. 1 321,- Kč*). Za poskytnutí např. 14denní dovolené jedné rodině ve svém bytě mívá již zaplacené roční náklady na údržbu nemovitosti. A pronajmout ji může několikrát.

Říká, že začal žít svůj sen. Budeme tomu říkat BULHARSKÝ SEN.

 

 Máte podobné sny i vy? Spojte se s námi a našimi specialisty a pojďme prodiskutovat vaše přání a dotazy. Společně najdeme tu nejlepší cestu k realizaci i vašeho snu. K realizaci tohoto BULHARSKÉHO SNU.

Veškerá informace umístěná v tohoto clanku je informativního charakteru a nejedná se o nabídku na uzavření smlouvy ve smysli § 1732 občanského zákoníku.