Nákup nemovitostí na Kypru v roce 2023

5.4.2023

Severokyperská turecká republika je novou horkou destinací Středomoří!

Nákup nemovitostí na Kypru v roce 2023

Nákup nemovitostí na Kypru v roce 2023

Severokyperská turecká republika je novou horkou destinací Středomoří! Kupující ze všech částí Evropy, Spojeného království i Blízkého východu se řadí do fronty, aby si mohli koupit vily nebo byty na severním Kypru.  Proč tomu tak ale je?

Podnebí a čisté moře.

Severní Kypr má v průměru 340 slunečných dní v roce a nejvyšší zimní teplotu z celé Evropské unie. To znamená, že si můžete užívat slunečních dnů, jak se vám zlíbí! Kromě nádherného počasí disponuje Severní Kypr dlouhými a písečnými plážemi, které omývá nebesky modré a čisté moře. Podle zprávy Evropské komise a Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) zveřejněné z roku 2020 má Kypr nejvyšší podíl koupališť s vynikající kvalitou vody v Evropské unii. Je zde nejčistší voda v Evropě.

Pohodlná doprava a pobyt

Na Kypru jsou dvě hlavní letiště: Letiště Larnaka na jihu Kypru a letiště Ercan (Lefkosa) na severu. Menší letiště je taky na jihu v Pafosu. Každý, kdo cestuje s evropským pasem, má volný přístup přes letiště Larnaka, které nabízí lety do celého světa. Na Severní Kypr může vstoupit nebo zde pobývat téměř každý občan světa s cestovním pasem, aniž by potřeboval předchozí vízum.  A nejen to, téměř všechny státní příslušnosti si mohou v Severokyperské turecké republice koupit nemovitost! Jakmile budete mít adresu, můžete požádat o povolení k pobytu na Severním Kypru, které můžete každý rok obnovit, pokud prokážete finanční stabilitu a netrpíte žádnou nakažlivou nebo vážnou nemocí.

Kultura a historie

Severní Kypr nabízí jedinečnou směs historie, báječné kuchyně, turecké kultury a festivalů. Najdete zde tradiční řemeslné a jiné místní festivaly a bohatou historii starobylých hradů, hrobek a památek starých tisíce let, včetně řeckých chrámů, římských měst, perských paláců, křižáckých hradů a mnoha dalších! Právě tato kultura, historie a podnebí zanechávají v těch, kdo sem zavítají poprvé, pocit, že se do tohoto místa zamilovali. Tato unikátní atmosféra vede mnoho zájemců o nemovitosti na Severním Kypru k tomu, aby si koupili svůj malý kousek ráje a každý rok se vraceli do svého nového domova na Severním Kypru.

Malebná příroda

Mnoho severokyperských vilových a apartmánových komplexů má jako kulisu rychle se zvedající pohoří Besparmak, které se svažuje k severním pobřežním plážím. Investoři do nemovitostí v Severokyperské turecké republice mají na výběr mezi městskou nemovitostí se snadným přístupem do okouzlujícího přístavů a s nočním životem, restauracemi, kasiny a jachtami, nebo pobřežní či horské nemovitosti ve vesnicích či na venkově obklopené poli a olivovými háji. Dokonce i mnoho městských nemovitostí na Severním Kypru má výhled na hory. Krásná nedotčená příroda není majitelům nemovitostí na Severním Kypru nikdy daleko, ať už si jako preferovanou lokalitu vyberete severní, východní nebo západní pobřeží. Oblíbené východní pobřeží poblíž Famagusty a nedotčený odlehlejší poloostrov Karpaz nabízí na Severním Kypru dlouhé úseky písečných pláží, zatímco méně rozvinuté západní pobřeží je skvělé pro fanoušky vodních sportů, kvůli příznivým větrům na této straně Kypru. Ať už máte rádi jakékoliv prostředí, na Severním Kypru ho najdete!

Vzdělání a zdraví

Je to také ostrov studentů. Největší univerzita se nachází ve Famagustě. Jsou zde i americké univerzity a mnoho špičkových nemocnic. Kypr navštěvuje ročně tisíce pacientů se zdravotními problémy, místní zdravotnictví je totiž na vysoké úrovni.

K vysokému zájmu o nemovitosti na Kypru přispívají i místní lidé, kteří jsou velmi milí. Místní dokonce nezamykají svoje auta a domy. Je to jedna z nejbezpečnějších zemí světa. Je tady také skvělé ovzduší, protože se na Kypru nenachází žádný těžký průmysl.