Jak příjem Eura ovlivní ceny nemovitostí v Bulharsku?

3.5.2023

Jak jste už možná někde četli, Bulharsko chce přijmout euro. A i když to bude nějaký čas trvat, v roce 2025 je naplánován termín přijetí.

Jak příjem Eura ovlivní ceny nemovitostí v Bulharsku?

Euro má sice své výhody, co to ale znamená pro nemovitostní trh v Bulharsku?

Hodně zahraničních investorů a bank například z Německa, Francie nebo Skandinávie investuje zásadně jenom v Eurozóně, protože tím snižují kurzové riziko. Jedním z důvodů, proč je Bulharsko tak atraktivní pro investici je ten, že má nízké ceny nemovitostí a jednu z nejlevnějších pracovních sil v EU. Tím, že Bulharsko přijme euro přiláká hodně dalších investorů z ciziny. Bulharské výplaty se začnou platit v eurech, průměrný plat se zvýší a kupní síla poroste.

První investice, která běžného občana napadne, je do nemovitosti. Ceny v Sofii jsou už skoro stejně vysoké jako v jiných evropských městech, a tak turistické destinace zůstávají jediná místa, ve kterých bude možné si nemovitost pořídit. Úroky z hypotéčních úvěrů jsou v Bulharsku na nejnižší úrovni v EU. Je také pravděpodobně, že Bulharsko přiláká více zahraničních turistů, protože lidé nemusí měnit peníze. Možnost platit za vysněnou nemovitost u moře v eurech bude mít také vliv na rozhodovaní budoucího kupujícího.

Pokud se vám v Bulharsku líbí, a přemýšleli jste nad možností investice do nemovitosti, ať už pro vlastní potřeby nebo na pronájem, teď je ten správný okamžik. Pak už bude těžší sehnat vaši vysněnou nemovitost, protože se ceny zvýší a konkurence přibude.

 

Využijte našich služeb ke koupi bytu před přijmutím eura a tak budete mít nejen zdarma dovolenou a krásný život u moře, ale využijete možnost 50% zhodnocení v blízkých letech. Sami podle toho investujeme. Staňte se součásti našeho příběhu. Jsme pro vás plně k dispozici na

WWW.MOJENEMOVITOSTUMORE.CZ