Proč investovat do nemovitosti v Gruzii

15.6.2023

Gruzie je krásná země nacházející se na jižním Kavkaze a je omývaná vodami Černého moře.

Proč investovat do nemovitosti v Gruzii

Gruzie je krásná země nacházející se na jižním Kavkaze a je omývaná vodami Černého moře. Gruzie sousedící s Arménií, Ázerbájdžánem, Tureckem a Ruskem. Je to opomenutá země, ale i přesto je v ní velký potenciál.

Země si prošla pozoruhodným politickým a hospodářským rozvojem a v posledních 20 letech dosáhla velkého pokroku. Díky rozumnému řízení ekonomiky se HDP na obyvatele přiblížil úrovni Evropské unie Sbližování s EU je důležitou součástí vnitřní i zahraniční politiky Gruzie.

Gruzínský trh s nemovitostmi zažívá v posledních letech výrazný boom. Strategická poloha země, bohaté kulturní dědictví a politika vstřícná k investicím přitahují stále více domácích i zahraničních kupců. Gruzie nabízí rozmanité možnosti nemovitostí, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Ekonomiku země pohání stabilní politické prostředí, liberální hospodářství a rozvinutá dopravní infrastruktura. Všechny tyto faktory činí zemi atraktivní destinací pro zahraniční investory.

Populární město Batumi, které leží na pobřeží Černého moře, také zaznamenalo významný růst na trhu s nemovitostmi. Batumi se stalo horkým místem pro rekreační domy i dlouhodobé pronájmy, a to díky nádhernému výhledu na moře, rušnému nočnímu životu a rozvíjející se infrastruktuře.

Země má teplá léta a relativně mírné zimy. Pobřežní oblasti, včetně oblasti Černého moře, mají subtropické podnebí s horkými léty a mírnými zimami, což je ideální pro dovolenou u moře. Je to ta ideální destinace pro milovníky slunce a pláží. Černé moře nabízí osvěžující koupání i v létě, kdy se teplota vody pohybuje od 21 do 26 stupňů.

Pouze v roce 2022 zemi navštívilo 5,5 milionu zahraničních cestovatelů, což významně přispělo k růstu cestovního ruchu i pronájmu nemovitostí. Před pandemií Gruzie zaznamenala dynamický nárůst počtu zahraničních návštěvníků. V roce 2010 zemi navštívily pouze 2 miliony zahraničních návštěvníků, ale v roce 2019 dosáhl počet návštěvníků rekordní výše 9,4 milionu.