Které jsou populární destinace pro zahraniční kupce?

1.12.2023

Albánie si v posledních letech získává stále větší oblibu mezi zahraničními zájemci o nemovitosti.

Které jsou populární destinace pro zahraniční kupce?

Tato malá, ale rozmanitá země s nádherným klimatem, bohatou historií a cenově dostupnými nemovitostmi nabízí zajímavou investiční příležitost. V tomto článku se seznámíme s některými nejoblíbenějšími místy v Albánii pro zahraniční kupce, kteří chtějí investovat na tomto rychle rostoucím trhu.

 

Albánská pobřežní riviéra:

Nejznámějšími místy v Albánii oplývá pobřežní riviéra, která se táhne podél Jónského moře a proslula díky svými nedotčenými plážemi, křišťálově čistou vodou a půvabnými pobřežními městečky. Místa jako Ksamil, Himara a Dhermi se stala vyhledávanými destinacemi pro zahraniční kupce nemovitostí. Ať už hledáte vilu na pláži nebo útulný apartmán s výhledem na moře, Albánská riviéra nabízí rozmanité možnosti v oblasti nemovitostí. 

 

Město Durrës

Město Durrës se nachází 34 km od albánského hlavního města Tirany a jeho historie sahá až do roku 627 před naším letopočtem. Již nyní se zde nachází největší albánský přístav a nově se zde staví přístav pro superjachty. Tento projekt spojí fascinující historii Durrësu s luxusním sektorem a vytvoří kultovní pobřežní destinaci pro jachtaře.

 

Historická města: Gjirokastër a Berat:

Gjirokastër a Berat jsou okouzlujícími destinacemi pro ty, kteří zvládnou ocenit historii a architekturu. Díky zachovalým domům v osmanském stylu, dlážděným uličkám a jedinečnému spojení historie a moderny jsou tato města oblíbená mezi zahraničními zájemci o nemovitosti. Investice do tradičního kamenného domu nebo zrekonstruované vily může poskytnout jedinečný a autentický zážitek.

 

Vlorë, brána na jih:

Vlorë je prosperující pobřežní město s velkým potenciálem pro zahraniční investory. Díky své strategické poloze a blízkosti Riviéry a národních parků se stává stále vyhledávanějším cílem kupců nemovitostí. Rozvíjející se infrastruktura a dostupnost občanské vybavenosti činí z města cennou investiční příležitost.

 

Nově vznikající turistická místa:

Albánie se díky své nově nabyté oblíbenosti stala svědkem vzniku nových turistických hotspotů a investoři, kteří hledají dobrou příležitost, by měli sledovat oblasti jako Saranda, Shengjin a Velipojë. Tyto destinace nabízejí cenově dostupné nemovitosti a potenciál značných výnosů, protože cestovní ruch tam roste, a nadále růst bude.