Co dělá Řecko atraktivní pro kupce nemovitostí:

13.12.2023

Řecko má všechno! Nedotčené moře a hory, vznešenost tisíciletých struktur a moderní světský život

Co dělá Řecko atraktivní pro kupce nemovitostí:

Co dělá Řecko atraktivní pro kupce nemovitostí:

Řecko má všechno! Nedotčené moře a hory, vznešenost tisíciletých struktur a moderní světský život, aktivní odpočinek a pohodové tempo života... Mluvíme o lokalitách, kde cizinci nejčastěji kupují nemovitosti pro přemístění k trvalému pobytu nebo jen pro rekreaci.

Nyní vám sepíšeme něco více o Řecku:

Řecko se nachází v jižní Evropě. V průměru má 300 slunečných dní v roce. Místní klima je považováno za jedno z nejlepších na světě.

Počasí vám obvykle umožňuje nosit letní oblečení již v květnu. Moře udržuje teplo až do konce října a někdy až do poloviny listopadu.
Mnoho řeckých pláží je označeno modrou vlajkou Evropské unie, což naznačuje čistotu vody a dobré podmínky prostředí pobřeží. Nejvíce ocenění získaly ostrovy Kréta, Rhodos, Korfu a poloostrovy Chalkidiki a Peloponés.
Řecko je jednou ze zemí s nejdelšími pobřežími na světě, protože vlastní více než 3 000 velkých a malých ostrovů - asi 20% svého území.

Bezpečnost: Řekové jsou velmi přátelští, otevření a emotivní. Mají klidný filozofický přístup k životu a jsou hrdí na vše.Kriminalita je zde poměrně nízká.

Ekonomika :Cestovní ruch, který doplňuje ekonomiku asi o 15%, je jedním z nejvíce prosperujících průmyslových odvětví. Řecko má třetí největší obchodní flotilu na světě, pokud jde o počet plavidel.

Jazyk: Moderní Řečtina. V různých okresech země se mluví různými dialekty. Angličtina je běžná v oblíbených turistických lokalitách. Téměř všichni mladí lidé mluví konverzační angličtinou.

Měna: Euro.


Populace: počátkem roku 2022 mělo Řecko více než 10 milionů obyvatel. Asi 90% obyvatel jsou etničtí Řekové a zbývajících 10% jsou Albánci, Bulhaři, Rumuni a další národy.
Je zajímavé, že průměrná délka života v Řecku je výrazně vyšší než ve většině zemí EU: ženy - 84 let, muži - 78 let. Vědci se domnívají, že důvod spočívá v dobrém klimatu a správné výživě.


Náboženství: podle ústavy je pravoslavné křesťanství státním náboženstvím Řecka. Drtivá většina populace se identifikuje jako ortodoxní. Mezi stoupence jiných náboženství v Řecku patří muslimové, katolíci, protestanti, Židé atd.

Občané kterékoli země mají právo koupit rezidenční a komerční nemovitosti v Řecku. Transakce může být provedena pro fyzickou nebo právnickou osobu.
Ceny nemovitostí závisí na typu nemovitosti a regionu, ale obecně je Řecko stále relativně levnou zemí. V Aténách, Soluni a na populárních ostrovech najdete nemovitosti i za 2 000€ za m2. Existují dokonce i místa, kde je cena za metr čtvereční 500-750€.
Dopravní spojení mezi regiony je dobře zavedeno.

 

Slavná rekreační oblast Chalkidiki a řecké kulturní Hlavní město Soluň se nacházejí v Makedonii a Nachází se zde také Hora Olymp a Kastoria, Hlavní město světového kožešinového průmyslu.

Soluň

Soluň je po Aténách druhým největším městem a kulturním hlavním městem Řecka. Je to také vzdělávací centrum: Nachází se zde největší univerzita na Balkáně, Aristotelova Univerzita. Město je obklopeno četnými letovisky, která se v létě stávají turistickými rekreačními místy.

Doprava: mezinárodní letiště Makedonie se nachází v blízkosti Soluně a slouží trasám mezinárodních leteckých společností. Přímé autobusy jezdí z letiště do centra města.

Vlakové nádraží přijímá vlaky z Atén, Bělehradu, Istanbulu, Bukurešti a dalších destinací. Autobusová síť KTEL spojuje město se všemi městy severního a středního Řecka.


Kromě toho se v Soluni nachází druhý nejdůležitější přístav pro cestující v Řecku s velkým terminálem, který spojuje město s mnoha řeckými ostrovy a městy.