Chci si postavit svou vysněnou nemovitost sám!

23.1.2024

Podrobnosti týkající se výstavby domů v Řecku.

Chci si postavit svou vysněnou nemovitost sám!

Chcete si nechat postavit dům v Řecku, kde ale začít?


Stavba domu v Řecku začíná koupí pozemku. Tato transakce se skládá z několika fází. Naše společnost udělá vše pro to, aby vám to usnadnila.

 
Vlastník pozemku by měl poskytnout kopii své vlastní smlouvy o koupi pozemku a polohopisný plán pozemku.

 
Bude to nutné zkonrolvat, zda polohopis koreluje se skutečným existujícím pozemkem, a také zkontrolovat stavební koeficienty pozemku. To jsou faktory, které definují maximální přípustnou metrickou plochu budovy, která může být na tomto konkrétním pozemku postavena. Například na pozemku s metrickou plochou 100 m2, kterému je udělen koeficient 0,4, lze postavit dům, který má metrickou plochu 40 m2.

 
Všechny pozemky v Řecku jsou rozděleny do 2 kategorií:


1)Pozemky v obydlené oblasti

2)Pozemky mimo obydlenou oblast


Například pozemek nacházející se v městské oblasti může mít koeficient v rozmezí 0,4 až 2,4, který může být výjimečně také zvýšen. U druhého typu se za způsobilé pro výstavbu považují pozemky o výměře větší než 4000 m2 (výjimku lze učinit u pozemků o menší výměře, které přiléhají k silnici).


Přípustná metrická plocha domu, který má být na takovém pozemku postaven, se vypočítá takto:

Pozemek 4000 m2: Je povolena výstavba budovy, která má metrickou plochu 200 m2.

Plocha pozemku 4000-8000m2: metrická plocha budovy se vypočítá následovně: 200m2 + (metrická plocha pozemku – 4000) x0,02

Plocha pozemku nad 8000 m2: metrická plocha budovy se vypočítá takto: 280 m2 + (metrická plocha pozemku – 8000) x0,01

Ceny pozemků v Řecku závisí na mnoha faktorech, jako je poloha pozemku, jeho vzdálenost od moře a nejbližší obydlená oblast, výhled atd.


Aby vám pomohli udělat nejlepší volbu a investovali jste své peníze co nejziskovějším způsobem, vývojoví pracovníci Mavdiris jsou vždy připraveni zodpovědět všechny vaše otázky a pomoci vám vybrat nemovitost, která splňuje všechny vaše požadavky.