Spojení na Chalkidiki z Evropy

18.4.2024

Naprostá většina cestovatelů se sem dostane přes blízké letiště Soluň

Spojení na Chalkidiki z Evropy

Naprostá většina cestovatelů se sem dostane přes blízké letiště Soluň (50 km od nejbližších letovisek), na které míří velké množství letů z celé Evropy. Druhé nejbližší je letiště Kavala (129 km od nejbližších letovisek), na nějž však létá výrazně méně letů a jsou proto i dražší.
Let do Soluně je jen první část cesty k moři. Pokud si nebudete na letišti půjčovat auto, je třeba se do vaší cílové destinace dostat autobusem.

Doprava ze Soluně na Halkidiki
Pojedete autobusem, který projede centrem města a poté zastaví na vlakovém nádraží a několika dalších místech, než se vydáte na Chalkidiki přímo z města.

Všechny spoje mezi Soluní a všemi letovisky na Chalkidiki zajišťuje jediná autobusová společnost KTEL Chalkidikis. Na řecké poměry má velmi přehledné webové stránky, kde zkontrolujete jízdní řád a můžete si jízdenku zakoupit i online.

Jízdní řády na ktel-chalkidikis.gr
Online koupě jízdenky na eticket.ktel-chalkidikis.gr
Při vyhledávání nezapomeňte, že město Soluň se v angličtině píše jako "Thessaloniki".
Nejčastěji jezdí autobusy ze Soluně do letovisek na nejzápadnějším výběžku Kassandra po trase Nea Potidea – Afytos – Kallithea – Kriopigi – Polychrono – Chanioti – Pefkochori – Paliouri, kde během letní sezony využijete 10 až 12 spojů za den.
Kde najdu autobusové nádraží v Soluni?
Ve městě jsou hned tři autobusová nádraží, což může být trochu matoucí. Všechny spoje na Chalkidiki odjíždějí z autobusového nádraží KTEL Halkidikis na východě města, které provozuje přímo autobusová společnost.

Existuje vlak z Thessaloniki do Halkidiki?
Z Thessaloniki do Halkidi neexistuje žádné vlakové spojení. Thessaloniki Railway Station je největší vlakové nádraží na Balkáně. Je spojen se všemi vlakovými nádražími v Řecku a s většinou ve východní Evropě, jako je Severní Makedonie. Nejběžnější trasa je z Atén do Soluně.

Autem na Chalkidiki
Vzdálenost Prahy a letovisek na Chalkidiki činí 1 620 až 1 660 km a vede přes 6 zemí. Skoro celou ji můžete absolvovat po dálnici, ale právě hraniční kontroly zejména mezi Srbskem a Maďarskem a také Řeckem a Makedonií vás můžou nepříjemně zdržet.
Obecně počítejte s celkovou dobou jízdy z Prahy mezi 17 a 20 hodinami.


Po celém poloostrově jsou půjčovny aut. Abyste mohli obdivovat ohromující přírodu a ochutnat autentickou řeckou pohostinnost, potřebujete si půjčit auto.
Není až tak neobvyklé potkat ještě tolik rent-a-boat kolik potkáte rent-a -caru.
Pro sportovce jsou všude k dispozici půjčovny kol, které vám umožní zažít opravdu nádherné výlety.